Cesta k dokumentu: Domovská stránka » EQUAL v médiích:

Bez zázemí cesta k úspěchu nevede


Jedna z nejúspěšnějších českých podnikatelek Olga Girstlová je příkladem toho, že žena nemusí volit mezi mateřstvím a kariérou. Je generální ředitelkou rodinné firmy GiTy zaměřené na informační a telekomunikační technologie, současně matkou čtyř dětí a spolu s manželem jsou partnery na pracovišti i doma. Jak skloubit roli profesionálky, matky a manželky a současně žít vlastní sny, o tom se diskutovalo v pondělní podvečer v audienčním sále zámku v Bruntále. Setkání připravil bruntálský klub Moravské asociace podnikatelek a manažerek.

Olga Girstlová před jedenácti lety získala prestižní cenu Manažerka-podnikatelka roku 1995, o dva roky později Křišťálové srdce za etiku v podnikání. V roce 1999 převzala v Monaku jako první Češka ocenění Vedoucí podnikatelka světa a letos ocenění Žena roku 2005 v kategorii Business. Měla štěstí, že ji v začátcích kariéry podpořil otec a manžel, ale k rozhodnutí, že chce podnikat, dospěla sama. Berte to jako příběh, jako možnost. Když se rozhodnete podnikat, musíte vědět, jak sloučit několik rolí a jak být šťastné. Jen šťastná žena dělá šťastným své okolí, řekla posluchačkám v sále i naslouchajícím mužům Girstlová. Rodačka ze Zlína je odborníkem ve svém oboru, stále cestuje po světě a učí se u nejlepších. Považuje za správné přijmout výpomoc v domácnosti a ve velkých městech už to problémem není. Má hospodyni i vychovatelku ke svým dětem. Chůva, hospodyně, to jsou dnes uznávané pracovní pozice, můžete tedy vytvářet pracovní příležitosti pro jiné. Podnikající žena musí zvážit čas a priority, čemu se musí a chce věnovat, řekla Girstlová. Svůj kalendář zná na půlroku dopředu, aktualizuje se vždy po šesti týdnech. Vyžaduje firemní kulturu a neodpouští lidem, když přijdou jednat nepřipraveni. Neztrácí čas zbytečnými diskusemi. To mi dává úžasnou svobodu, protože tak mohu řešit i nečekané věci, potvrzuje.

Přitom svým dětem, rodině i třeba třem rodinným psím společníkům se věnuje každou volnou chvíli. Zásadně nepracuje o víkendech, chodí jen na nejnutnější společenské akce a v čase prázdnin dětí si vybere třeba rovnou šest týdnů volna. Dobře fungující společnost to nijak nepoznamená, pokud každý v týmu odvádí své povinnosti s veškerou zodpovědností. Firma GiTy už má dceřinné společnosti na Slovensku a v Bulharsku, na odborných pozicích i na manažerských místech zaměstnává také ženy. Aby mohly dobře pracovat, vytváří jim pro to podmínky zajímavými programy.

Olga Girstlová patří k zakladatelkám Moravské asociace podnikatelek a manažerek a dodnes ji podporuje. Asociace má své kluby v Brně, Zlíně a od února také v Bruntále. Poskytuje informace, kontakty, připravuje klubová setkání, poskytuje vzdělávací kurzy, poradenství, mentoring i mezinárodní networking. V rámci iniciativy Equal rozvíjí projekt asistenčních center v regionech na podporu vytváření nových malých a středních podniků a snížení rizik v prvních třech letech podnikání. Podle předsedkyně bruntálského klubu Marie Babničové je smyslem pobídnout k aktivitě ženy, které se vracejí po mateřské dovolené, i ženy dlouhodobě nezaměstnané, aby uměly využít své odbornosti i svých schopností. Šikovné ženy schopné otevřít malou pekárnu, využít svého umění krajkářství a podobně jsou v každé obci, jen třeba nevědí, kde začít.

Alena Kiedroňová
(Moravskoslezský deník, příloha Bruntálský a krnovský deník)

Zdroj: www.mapm.cz/equal
Datum: 14. 6. 2006
Číslo projektu: 0030
Příjemce: Moravská asociace podnikatelek a manažerek

Aktualizace: 21.7.2006 | Autor: Equalcr

Logo ESF Logo EU Logo MPSV

Odbor řízení pomoci z Evropského sociálního fondu
Oddělení řízení a implementace Iniciativy Společenství EQUAL
Na Poříčním právu 1, 128 01 Praha 2
e-mail: esf@mpsv.cz